FIATALGALAMB BEMUTATÓ

Fiatalgalamb bemutató Balmazújvárosban!

2007. szeptember 2.-án, a hónap első vasárnapján, tartotta a Kiskunfélegyházi Keringő Galambokat Tenyésztők Fajtaklubja hagyományos Fiatalgalamb Bemutatóját. A bemutató különlegessége, hogy az eddig megszokottól eltérően a fajta kitenyésztésének szűkebb környezetén kívül, a Galamb és Kisállattenyésztők Egyesülete Balmazújváros szervezésében, a Balmazújváros határában lévő Koroknai-farmon került megrendezésre.

A rendezvénnyel a Fajtaklub nemcsak a tenyésztési elkötelezettségének tett eleget, fajtáik népszerűsítési is eredménye volt a rendezvénynek, több környékbeli érdeklődő tenyésztő is megismerhette a jelenlegi tenyésztési helyzetet, az idei ivadékok minőségét.

A Fajtaklub megjelent lelkes tagjain kívül köszönet illeti a vendéglátó Koroknai Zoltánt és családját, akik a rendezvény helyszínét és a színvonalas vendéglátást biztosították.

ifj. Posta János, egyesületi titkár

A 2007.-évi Fiatalgalamb bemutatóját Szeptember 1-én tartotta meg a Fajtaklub a Balmazújvárosi Egyesület rendezésében.

Kiskunfélegyházi simafejű Keringőből 10db lett bemutatva.