Kiskunfélegyházi keringők Monoron

A Monori egyesület 2009. Február 14-15 én tartotta meg kiállítását. Ezen a kiállításon 40 egyed Kiskunfélegyházi keringő került bemutatásra.

A sort Csépke Richárd galambjai nyitottták, kék szívhátú tojója 96 ponttal egyesületi különdíjat nyert. Tóth József galambjai után Pángyánszki Béla által kiállított galambok következtek, 96 ponttal egy kék szívhátú tojó kiállítás győztes lett. Lukácsik Sándorné egyszínű Kiskunfélegyházi keringői következtek, ebből a kollekcióból került ki a kiállítás győztes hím, mely fehér egyszínű volt. Lukácsik Sándor (ő időközben sajnos elhunyt) szívhátú galambjai közül egy vörös szíves hím emelkedett ki, 96 ponttal egyesületi különdíjat érdemelt. Ezután Cserna János madarai következtek, vörös szívhátú hímje megérdemelten lett 96 pontra értékelve és nyert egyesületi különdíjat.

Szívesen megnéznénk minden évben ekkora létszámban Kiskunfélegyházi keringőket Monoron.

Pángyánszki Béla
Bénye, 2009