Szakmai nap Kiskunfélegyházán

A Kiskunfélegyházi keringőgalambokat tenyésztők fajtaklubja május 24-én tartott gyűlését szakmai nappal kötötte össze, Kiskunfélegyházán Szabó József hobby telkén.

Az idei programok időpontjának és helyszínének, megbeszélése után tagfelvétellel folytatódott az összejövetel. Ezután a szakmai rész következett, melyen Talabér Zsolt állatorvos sajnos nem tudott megjelenni, Kanalas János a galambok higiéniájáról tartott érdekes és képi anyaggal bőségesen illusztrált beszámolót. Aki régóta foglalkozik ezzel az elfoglaltsággal, szerintem az is hallhatott új, nagy érdeklődést keltő dolgot. Piukovics Attila a galambok genetikájáról beszélt. Itt sok információt kaphatott az, akit érdekelt ez a része a tenyésztésnek. Szó volt a génekről, allél-párokról, homozigóta-heterozigóta állapotról, a domináns és recesszív öröklődésről. A társaságból néhányunknak vagy sok volt a latin elnevezés (bár Attila érthetően tálalta jelentésüket), vagy az épület sarkából odáig szivárgó sütés alatt álló ebéd illata terelte el a figyelmet. Az ebéd nagyon finomra sikeredett, minden elfogyott. Remek hangulatban folyt tovább a gyűlés, a csapatban mindig akad 1-2 Móka-Miki, akik gondoskodnak a felhőtlen derűről. Balla István a galambok kiállításra való felkészítéséről beszélt. Rengeteg dolgot érintett a beszámoló, a tollak tisztításáról, a rajzhatárok korrigálásán keresztül a csőr igazításáig. Cserna János galambjain ezeket be is mutatta nekünk Balla sporttárs.

Ezzel zárult a szakmai nap, mindenki szabadon választott programmal folytathatta az összejövetelt.

Pángyánszki Béla
Bénye, 2009 június